Foteliki obrotowe – co warto wiedzieć?

Fotelik samochodowy obrotowy dla dziecka

W chwili pojawienia się na świecie nowego członka rodziny koniecznym jest, aby dostosować do nowej sytuacji wszystkie aspekty naszego życia. Organizacja dnia codziennego zazwyczaj znacznie ulega zmianie. Podróżowanie samochodem, te krótsze lub dłuższe, również niesie za sobą zmiany. Otóż od tej pory będzie miało miejsce również przemieszczanie się samochodem z dzieckiem. Wiąże się z tym wybór fotelika samochodowego

Fotelika samochodowego powinno się używać podczas przewożenia dziecka od chwili jego urodzenia, aż do momentu, gdy przekroczy 150 cm wzrostu. Nie stosowanie się do tej zasady i zalecenia może doprowadzić do obrażeń dziecka podczas kolizji lub problemami w momencie zatrzymania przez policję. Jednak bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy jest najważniejsze i na nim należy się skupić.

Ważne, aby taki fotelik, w którym dziecko spędzi sporo czasu w trakcie swojego dorastania, był dla niego wygodny. Istotnym dla rodzica jest również, aby fotelik samochodowy był łatwy w montażu, a jego użytkowanie nie sprawiało problemów.

Foteliki obrotowe – dostępne rozwiązania

Mamy do wyboru foteliki, które montuje się przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Foteliki przodem do kierunku jazdy są przeznaczone dla dzieci, które mają od 15 do 36 kilogramów. Foteliki tyłem do kierunku jazdy montujemy w momencie, gdy dziecko nie przekracza 13 kg. Jednakże istnieją też takie, które można montować zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy.

Wspaniałym ułatwieniem dla rodziców stały się foteliki obrotowe. Obrotowe foteliki zrewolucjonizowały podróże samochodowe z dziećmi. Są niesamowitym ułatwieniem i udogodnieniem. Obrotowe foteliki samochodowe dają możliwość ustawienia go bezpośrednio w naszą stronę, dzięki czemu mamy pełen zakres ruchu przy umieszczaniu dziecka na miejscu. Podobnie jest z wyciąganiem malucha z powrotem.

Foteliki samochodowe z funkcją obracania są zarówno funkcjonalne, jak i w pełni bezpieczne. Dostępne są na rynku już od jakiegoś czasu, jednak marka BeSafe wprowadziła nową linię tych produktów, które skupiają się na jeździe tyłem do kierunku jazdy i oferują płynny obrót fotelika na bok. Warto zorientować się w tym temacie, gdy zaczynamy przemieszczanie się samochodem z niemowlakiem.

Więcej przeczytasz na: https://www.besafe.com.pl/news/przygotuj-sie-na-dwa-foteliki-obrotowe-od-besafe

Post Author: adminiusz23