Bidony dla dzieci w każdym wieku

Nauka samodzielnego picia to kolejne wyzwanie przed którym staje nasze dziecko na drodze rozwoju. Nieprawidłowo zaprojektowane kubki czy bidony to nie tylko rozlane na podłodzie napoje, ale również problem z kolkami czy bólami brzucha.

Dlatego tak ważne jest aby bidony dla dzieci muszą być odpowiednio wykonane, co zapewni dziecku wygodę podczas spożywania napojów. Kubki dziecięce typu niekapki powinny posiadać również odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz odpowiedni kształt, dzięki czemu dziecku będzie je łatwiej chwycić.

Na co zwrócić uwagę wybierając naczynia do picia dla dzieci?

Bidony dla dzieciIstnieje całkiem sporo czynników na które warto zwrócić uwagę wybierając bidony dla dzieci. Ponieważ bidon nosimy ze sobą powinien on posiadać solidne zamknięcie, które zapewni, że nic nie będzie się z niego wylewało. Powinien być również trwały i solidny, aby nie uległ uszkodzeniu podczas spacerów czy wycieczek.

Zarówno bidony, jak i kubki dziecięce powinny być w miarę lekkie i dostosowane do kształtu i wielkości dziecięcych rączek. Powinny być również zaprojektowane tak, aby łatwo i poręcznie się je trzymało. Oczywiście wybierając bidony dla dzieci cena również jest ważnym czynnikiem, nie warto jednak decydować się na najtańsze, mogą one być bowiem niskiej jakości lub wykonane ze szkodliwych dla dziecka materiałów.

Kubki dziecięce i bidony powinny być atrakcyjne wizualnie, aby nasz maluszek chciał z nich korzystać. Warto wybierać te wykonane z ekologicznych, bezpiecznych dla środowiska i dziecka materiałów.

Materiały z których wykonywane są bidony

Generalnie bidony dla dzieci można wykonać z kilku gatunków materiałów. Podobnie kubki dziecięce. Może to być plastik, metal, szkło. Z wielu względów najpopularniejszym rozwiązaniem jest plastik. Szkło jest bowiem dość ciężkie i łatwo takie kubki dziecięce potłuc.

Również metalowe bidony dla dzieci nie należą do najlżejszych, chociaż uznawane są, szczególnie te ze stali nierdzewnej, za bezpieczne w użytkowaniu. Siłą rzeczy pozostają więc produkty plastikowe. Pamiętajmy, że plastik, plastikowi nierówny i wybierajmy tylko te gatunki plastiku, które dopuszczone są do kontaktu z żywnością i nie zawierają szkodliwych dodatków.

Post Author: adminiusz23