Foteliki samochodowe przodem do kierunku jazdy

Fotelik samochodowy jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdego samochodu, w którym przewozi się dzieci. Małe dzieci przewożone są tyłem do kierunku jazdy. Większe, do osiągnięcia 150 cm wzrostu posadzić można w fotelik samochodowy do jazdy przodem. 

Czym jest fotelik FWF?

Jak już zostało wspomniane fotelik jest obowiązkowy do osiągnięcia przez dziecko 150 cm wzrostu. Najmłodszych, do mniej więcej 14 kg wagi wozić należy w fotelikach montowanych tyłem. Po przekroczeniu tej wartości można przesiąść się na fotelik samochodowy do jazdy przodem, chociaż specjaliści rekomendują korzystanie z fotelików do jazdy tyłem najdłużej jako to możliwe, czyli mniej więcej do 4 roku życia lub osiągnięcia przez dziecko około 25 kg.

foteliki przodem

Foteliki przodem do kierunku jazdy – od kiedy?

Najwcześniejszy moment kiedy dziecko może przesiąść się na fotelik do jazdy przodem jest mniej więcej 9. miesiąc życia, kiedy to maluch przestaje się mieścić w swoim pierwszym foteliku. Specjaliści rekomendują pozostanie przy foteliku RWF jeszcze przez jakiś czas, ale zdarzają się sytuacje kiedy fotelik przodem jest niezbędny. Jest tak chociażby w przypadku dziecka, które cierpi na silną chorobę lokomocyjną. Zazwyczaj jazda tyłem nasila objawy u takiego dziecka. dla niego więc jazda przodem jest koniecznością.

Foteliki do jazdy przodem – jakie powinny spełniać wymagania?

Fotelik samochodowy do jazdy przodem musi spełnić najwyższe normy bezpieczeństwa. Dodatkowo oczywiście musi zapewnić dziecku komfort i wygodę. Foteliki obowiązkowo muszą mieć wszystkie certyfikaty i testy bezpieczeństwa. Kupując fotelik nie można również oszczędzać. Często niska cena idzie w parze z niską jakością, a to z kolei przekłada się na bezpieczeństwo dziecka. W tej kwestii zdecydowanie można oszczędzać.

Kupując konkretny model warto również zwrócić uwagę na rozwiązania dodatkowe, jak specjalne nakładki ergonomiczne koło głowy czy systemy ochrony bocznej, które zredukują siłę uderzenia w przypadku kolizji innej niż czołowa. Dobrze dobrany fotelik, wysokiej jakości może uratować dziecku życie.

Post Author: adminiusz23