Sterylizator do butelki przydatny dla rodziców

W przypadku noworodków i dzieci higiena jest bardzo ważna. Dotyczy to wszystkich aspektów życia, w tym również kwestii podawania picia i jedzenia. Z tego powodu większość rodziców decyduje się zakupić sterylizator do butelki, który znacznie ułatwia zachowanie ich w czystości. 

Sterylizator do butelki –  dostępne na rynku produkty

Dwa podstawowe typy sterylizatorów dostępnych na rynku to sterylizator mikrofalowy oraz parowy. Ten mikrofalowy to chyba jedno z najprostszych rozwiązań. Jest to niewielki pojemnik z uchwytami na butelki, do którego wlewa się wodę. Tak przygotowany sterylizator wkłada się do mikrofali. Podgrzana przez mikrofalówkę woda zamienia się w parę i sterylizuje butelkę.

Mikrofalowy sterylizator do butelek jest stosunkowo tani, co jest zdecydowanie sporą zaletą, biorąc pod uwagę z jakimi kosztami wiąże się skompletowanie wyprawki dla dziecka. Jeśli nie mamy mikrofalówki to możemy zdecydować się na elektrycznyDziała on nieco jak parowar. Efekt sterylizacji utrzymuje się zazwyczaj przez kilka godzin.

sterylizator do butelki

Na co zwrócić uwagę wybierając sterylizator?

Najważniejsze aspekty, na które powinniśmy zwrócić uwagę wybierając sterylizator do butelki jest jego wielkość oraz szybkość sterylizacji. W przypadku wielkości sterylizatora ważne jest to ile butelek się do niego zmieści i jaka jest ich maksymalna wielkość. Generalnie najlepiej kupić sterylizator na minimum 4 butelki. Wybierając tego typu produkt sprawdźmy również czy pasuje do wszystkich rodzajów butelek czy tylko do butelek konkretnego producenta.

Jeśli mówimy o szybkości sterylizacji to dotyczy ona przede wszystkim sterylizatorów elektrycznych. W przypadku sterylizatora do mikrofalówki o szybkości zabiegu będzie decydowała jej moc. Zazwyczaj potrzebuje od 4 do 8 minut na całość zabiegu. Wydaje się niedużo, ale biorąc pod uwagę, że rodzicom wiecznie brakuje czasu to nawet minuta może mieć znacznie. Przydatnymi rozwiązaniami w sterylizatorze jest również opcja automatyczne wyłączania, sygnał zakończenia pracy czy funkcja suszenia. Niektóre urządzenia oferują nawet opcję gotowania na parze.

Post Author: adminiusz23