Instrumenty muzyczne – sklep z instrumentami

Wybór i zakup pierwszej gitary to nielada przeżycie i wyzwanie. Wiele osób spędza długie godziny przed ekranem laptopa przeszukując aukcje i oferty w poszukiwaniu wymarzonej gitary. Niestety dużo użytkowników gitar szybko się zniechęca. Powodem jest nie odpowiedni wybór gitary i złe podejście już od samego początku przygody z tym wspaniałym instrumentem.

Dla czego nie warto brać gitary z supermarketu?

Instrumenty muzyczneW szczególności w okresie przed świętami Bożego Narodzenia instrumenty muzyczne to części goście na półkach sklepów wielkopowierzchniowych. Często rodzice myślą, że to idealna okazja by znaleźć swoim pociechom nowe, fajne hobby. Dodatkową rzeczą, która nakłania takie osoby do zakupu jest również cena oraz wiele dodatków w tak zwanym GRATISIE.

Nic bardziej mylnego, zakupu takiej gitary nie sprawi, że osoba, która będzie na niej grać wciągnie się dostatecznie w ten temat. Taka gitara będzie wykonana z nie odpowiedniej jakości materiałów, będzie posiadać strony, które są przecież bardzo indywidualnym wyborem gitarzysty. Brzmienie takich gitar również pozostawia wiele do życzenia.

Prowadzi to do psucia poczucia słuchu, taka osoba, grając na gitarze będzie ponadto słyszeć brzęczenie strun uderzających o progi i będzie borykać się z częstym rozstrajaniem. Takie kiepskie brzmienie będzie miało miejsce nawet mimo przyłożenia się do nauki.

Lepiej kupić gitarę u sprawdzonego sprzedawcy

Sklep z instrumentami to najlepsze miejsce na zakup pierwszego instrumentu. Nie dostaniemy tam przedmiotu z podrzędnej jakości sklejki. Można tam od razu dobrać grubość strun oraz materiał ich wykonania. W przypadku strun akustycznych mamy do czynienia ze strunami metalowymi. Przykładowo struny z domieszką brązu będą brzmieć cieplej.

Istnieją różne warianty materiałowe oraz jakościowe. Dodatkowo na miejscu można dobrać kostki do gry lub tzw. pazurek przydatny w fingerstyle. Również kostki mogą mieć różną grubość, giętkość oraz być zrobione z plastiku, metalu, drewna, szkła a nawet kamienia. To wszystko przekłada się na końcowe brzmienie.

Post Author: adminiusz23