Kremacja Katowice – jak wygląda proces spopielenia

Proces spopielenia może odbywać się poprzez rozkładanie szczątków martwego ciała przez organizmy żyjące w glebie. Rozkładają one ciało na najdrobniejsze cząsteczki, w myśl powiedzenia” z prochu powstałeś i w proch się obrócisz”. Można jednak cały ten proces przyspieszyć, spalając zwłoki.

Spopielenia – co to takiego?

Zwykle do czynienia ze spopieleniem mamy wówczas, gdy w grę wchodzi palenie czegoś (rzeczy, drewna itp.) do formy popiołu. Najczęściej jednak tego słowa używa się podczas procesu palenia ludzkich zwłok. Wszystko odbywa się w krematorium. Obecnie krematoria są bardzo dobrze wyposażone w dwukomorowe piece, które są w stanie palić zwłoki w temperaturze 800-1200 stopni Celsjusza.

Dzięki tak wysokiej temperaturze spopielenia odbywają się dosyć szybko. Cały proces kremacji trwa od 2 do około 3 godzin. Dużo tutaj zależy od rozmiarów osoby zmarłej. Do komory pieca krematoryjnego wprowadza się ciało zmarłego zamkniętego w trumnie. Najpierw spala się w komorze trumna, a potem zaczyna się palić ciało. Cała komora zajęta jest ogniem. Niekiedy można być świadkiem całego procesu. Można nawet widzieć, jak pali się trumna, a później widzi się moment odsłaniania kości i ich kruszenia się.

Kiedy zaczyna się moment spopielenia?

W momencie, gdy spali się trumna ze zmarłym, nastąpi proces zamieniania się kości w proch. I to jest właśnie rozpoczęty proces spopielenia. Kości muszą dostać najwyższej temperatury, by mogły spalić się niemal całkowicie. Szczątki poddane są studzeniu do temperatury pokojowej. Aby mogły być wsypane do urny, należy je rozdrobnić. Służy do tego specjalny młynek, który zmieli wszystko na proch i drobne granulki.

Rodzina zmarłego otrzymuje jego prochy zamknięte w urnie. Z urną wydawane są dokumenty dotyczące zmarłej osoby. Po całym tym procesie następuje umieszczenie urny w grobie. Spopielenia coraz częściej stają się modne nie tylko z powodu tańszego całego procesu, ale także ze zrozumienia, iż jest to najstarszy proces pochówku ciał zmarłych, stosowany od zamierzchłych czasów. Urny można umieszczać nie tylko w grobach znajdujących się w ziemi, ale także w specjalnych niszach w kolumbariach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie krematorium Katowice: http://sacrumzory.pl/krematorium-katowice/

Post Author: adminiusz23