Listwy szklane – dekor idealny

Szklane listwy to doskonały element i materiał wykończeniowy. Nada nowego i wyjątkowego designu każdemu wnętrzu. Doskonała alternatywa dla tradycyjnych dekorów. Niesamowity efekt 3D, który zaskoczy każdego kto tylko wejdzie do pomieszczenia. Takie listwy można wykorzystać do realizacji różnych projektów, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych.

Listwy szklane – właściwości techniczne

Prezentowane listwy dekoracyjne zostały wykonane ze szkła. Posiadają wymiary 60 cm długości i 3 cm szerokości. Jej grubość wynosi 7,4 cm. Krawędzie listwy są szlifowane, posiadają matowe boki. Górne krawędzie są dokładnie wypolerowane, aż do połysku. Powierzchnia listwy pokryta jest folią zabezpieczającą, którą usuwa się po wykonaniu prac montażowych.

Dekory ze szkła – montaż i obróbka

Dekory szklane klei się do ściany wykorzystując do tego klej do glazury albo klej do montażu. Sposób fugowania listew jest podobny do fugowania glazury. Listwy najlepiej docinać specjalnym nożykiem do cięcia szkła. Natomiast wewnętrzną strukturę listwy powinno się obrabiać (przecinać) nożem monterskim, podobnym jak nożyk do montażu tapet. Krawędzie listwy należy wyszlifować bardzo drobnym papierem ściernym (granulacja nr 100).

Źródło: https://sklep.glastech.pl/listwy-szklane-dekory

Zastosowanie listew

Dekoracyjne listwy ze szkła pozwalają na stworzenie modnej i bardzo efektownej mozaiki. Nadaje ona pomieszczeniu szczególnego charakteru. Pomieszczenie nabiera splendoru, jest eleganckie i czarujące. Listwy szczelnie przylegają do ściany, tuszują wszelkie niewygodne szczeliny, zapewniając ścianie zjawiskowy wygląd. W kompozycji z płytkami, glazurą prezentują się bardzo estetycznie.

Post Author: adminiusz23