Preparaty wspomagające utratę masy ciała

Jedną z najczęstszych przyczyn podejmowania aktywności fizycznej jest chęć redukcji masy ciała. Wiele osób szuka sposobu na ułatwienie lub przyspieszenie tego procesu. Chociaż żaden suplement nie zastąpi ćwiczeń i zbilansowanej diety, istnieją substancje, które wspomagają utratę wagi. Są stosowane nie tylko przez osoby z nadwagą, ale też sportowców. Gdy po okresie zwiększania masy w diecie sportowca rozpoczyna się redukcja suplementy mogą być bardzo pomocne.

L-karnityna w redukcji tkanki tłuszczowej.

Jednym z najczęściej stosowanych suplementów jest L-karnityna, która odpowiada za metabolizm lipidów w organizmie. Bierze udział w wytwarzaniu energii i zwiększa wykorzystanie kwasów tłuszczowych w tych procesach. Zmniejsza to tkankę tłuszczową oraz ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych, takich jak cukrzyca typu 2 lub zespół metaboliczny. Ponadto L-karnityna ma działanie detoksykacyjne i antyoksydacyjne, dzięki czemu zmniejsza szkodliwe działanie wolnych rodników tlenowych, powstających podczas wysiłku fizycznego. Stosowanie tego suplementu u sportowców zmniejsza wykorzystanie glikogenu do pracy mięśni oraz redukuje wydzielanie kwasu mlekowego, co znacznie zwiększa wydolność.

Działanie termogeników i fat burnerów.

Termogeniki i fat burnery to preparaty na utratę masy ciała zwiększające spalanie tłuszczu. Termogeneza jest procesem mającym na celu wytwarzanie ciepła i utrzymanie stałej temperatury ciała, co wiąże się z wykorzystaniem energii. Ten mechanizm wykorzystują termogeniki, do których należą kofeina, guarana, teofilina, teobromina i ekstrakty z cytrusów. Podnoszą one efektywność termogenezy, przez co większa ilość energii jest rozpraszana w formie ciepła. Większość fat burnerów ma działanie pobudzające, dlatego lepiej unikać przyjmowania ich w godzinach wieczornych.

Inne preparaty na utratę masy ciała.

Redukcję mogą wspomagać również inne preparaty, takie jak błonnik pokarmowy, sprzężony kwas linolowy (CLA) czy suplementy wspomagające kontrolę apetytu. Stosowanie chromu zmniejsza chęć podjadania oraz potrzebę sięgania po słodkie przekąski. CLA z kolei wspiera przemianę materii, co sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Używanie suplementów z umiarem jest całkowicie bezpieczne i zwiększa wydolność sportowca.

Zobacz suplementy na spalanie tłuszczu: https://strefamocy.pl/pl/43-redukcja

Post Author: adminiusz23