Blachy aluminiowe – rodzaje, właściwości

Aluminium to metal, z którego obecnie wytwarzanych jest wiele produktów. Jego właściwości takie jak lekkość, trwałość czy łatwość nadawania kształtu przyczyniają się do jego popularności, jak również mnogości wytwarzanych akcesoriów. Jednym z produktów wykonanych z tego rodzaju materiału są blachy. Czym są blachy aluminiowe? Jakie posiadają właściwości? Gdzie znajdują zastosowanie?

Czym są blachy aluminiowe i jakie są ich rodzaje?

Blachy aluminiowe to produkty, które najczęściej występuje w postaci arkuszy o standardowych wymiarach, dostosowanych do własnych potrzeb klientów. Wśród wielu produktów możliwe jest wyróżnienie kilku rodzajów blachy i są nimi: blacha gładka, lakierowana, ryflowana czy anodowa.

Zaletami blachy aluminiowej są przede wszystkim: niewielka masa, niska cena, możliwość wykorzystania podczas tworzenia konstrukcji, duża dostępność, łatwość przetwarzania, duże zróżnicowanie, możliwość wykorzystania w wielu branżach i dziedzinach.

Właściwości blach aluminiowych

Do najpopularniejszych i najbardziej  korzystnych właściwości produktu należą:

  • łatwość w obróbce,
  • wysokie przewodnictwo elektryczne,
  • przewodnictwo cieplne,
  • wysoki współczynnik odbicia światła,
  • odporność na korozję,
  • wiele innych.

Zastosowanie

Użytkowanie różnego rodzaju blach uzależnione jest od branży oraz typu przewidzianych działań. Mogą być one wykorzystywane na wiele sposobów. Blachy aluminiowe znajdują zastosowanie w: przemyśle spożywczym, gastronomicznym, do produkcji przedmiotów i akcesoriów gospodarstwa domowego – garnków, pojemników, naczyń, branży chemicznej, energetycznej, budownictwie – do tworzenia drabin i innych elementów i akcesoriów budowlanych, budowie maszyn i urządzeń, wykonywaniu instalacji chemicznych, rurociągów i zbiorników, meblarstwie, motoryzacji, medycynie i wielu innych.

Źródło: http://impressmetal.pl/blachy-aluminiowe.php

Post Author: adminiusz23