Szyby kominkowe i ich rodzaje

Podczas zakupu kominka kierujemy się wieloma czynnikami, są to przede wszystkim jakość, cena oraz wygląd. Wybierając wkład kominkowy warto zwrócić uwagę na szyby kominkowe. I wbrew pozorom nie chodzi tutaj tylko o rozmiar szyby, Na rynku dostępne jest obecnie szkło kominkowe w postaci szyb panoramicznych, bocznych, pryzmatycznych i innych.

Czym są szyby boczne, panoramiczne i visa vi?

Szyby kominkowe panoramiczne sprawiają wrażenie szyb 3D. Wypukły kształt szyby sprawia, że ogień wydaje się być bardzo blisko użytkownika. Szyba boczna jest rozwiązaniem, które znajduje zastosowanie w kominkach narożnych. Tego typu szkło kominkowe sprawia, że kominek wydaje się większy, a ogień jest lepiej widoczny. Szyby visa vi umożliwia oglądanie kominka z każdej strony i jest stosowana w rozwiązaniach, gdzie kominek znajduje się na środku pomieszczenia.

Podwójne szyby do kominka

Szyby do kominka podwójne składają się z dwóch tafli szklanych, które są oddzielone warstwą powietrza. Takie szkło do kominka sprawia, że zewnętrzna warstwa szyby jest chłodniejsza niż w klasycznych rozwiązaniach, co zmniejsza ryzyko poparzenia.

Podwójne szyby gorzej przewodzą ciepło, w związku z tym mniejsza ilość ciepła wydostaje się z kominka. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne, szczególnie wtedy gdy kominek ma pełnić funkcję nie tylko dekoracyjną, ale jest elementem systemu grzewczego.

Tego typu szyby kominkowe łatwiej utrzymać w czystości, ponieważ szkło kominkowe po wewnętrznej stornie jest bardziej gorące, mniej więc osadza się na nim sadza.

Czym jest szyba typu pyroliza?

Główne zadanie jakie mają spełnić takie szyby kominkowe to zatrzymanie we wkładzie większej ilości ciepła. Podobne jak w przypadku szyby podwójnej przekłada się to na mniejsze zabrudzenie, wydajniejsze spalanie oraz ograniczenie ilości spalin.

Szkło kominkowe tego typu jest pokryte specjalną powłoką, na której zachodzi reakcja chemiczna umożliwiająca rozkład zanieczyszczeń, której się na niej osadzają. Zazwyczaj powłoka ta to cienka warstwa tlenku metalu, widoczna jedynie pod światło. Tego typu szyby kominkowe wytrzymują temperaturę nawet do 650°C

Zobacz szkło i szyby kominkowe w sklepie: https://kominki.ratur.com.pl/95-szklo-kominkowe-

Post Author: adminiusz23