Czapki z daszkiem w twojej garderobie

Co kilka lat mamy do czynienia z powrotem mody sprzed lat, z pewnością wszyscy zauważyli, jak w mieszkaniach zaczęły się ponownie pojawiać meble rodem z PRL’u, ludzie znów korzystają z aparatów analogowych i wywołują filmy u fotografa lub nawet sami. Oczywiście powroty nie ominęły ubrań, wielkie domy mody wróciły do spodni dzwonów, potarganych spodni czy kapeluszy z wielki rondem.

Moda na czapki z daszkiem wraca

Do tej grupy możemy również zaliczyć wielki powrót czapek z daszkiem. Moda na czapki z daszkiem swój początek sięga lat 80/90, często kojarzą nam się z kierowcami tirów, którzy nosili czapki swoich ulubionych drużyn baseballowych, ponieważ czapki z daszkiem właśnie od drużyn baseballowych się wywodzą.

W dzisiejszych czasach czapki z daszkiem nie kojarzą się już jedynie ze sportem. Domy mody i sklepy z odzieżą oferują czapki z różnych tkanin, z dodatkowymi ozdobami, dzięki czemu są bardziej kobiece i pasują do eleganckich stylizacji.

Ponadto dyktatorzy mody od jakiegoś czasu śmiało łącza elementy sportowe z eleganckimi, dzięki czemu czapki z daszkiem w każdej formie przeżywają prawdziwy renesans.

Kiedy przyda się czapka z daszkiem?

Bezwzględnym atutem czapki z daszkiem, poza jej estetycznymi walorami, jest jej funkcja. Nie zapominajmy, skąd się one wywodzą, chroniły oczy graczy i kibiców przed słońce, ponieważ okulary przeciwsłoneczne podczas gry nie są wskazane. Odpowiednio dobrana czapka z daszkiem odpowiedniej długości może doskonale ochronić nasze oczy przed rażącym słońcem latem, dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, aby czapka była wykonana z przewiewnego materiału, dzięki czemu ochroni również naszą głowę przed udarem.

Te rady oczywiście nie dotyczą zimowych czapek z daszkiem, choć brzmi to niewiarygodnie, to i takie cuda można dzisiaj kupić w sklepach. Intrygujące jest to, skąd taka popularność trendów z przeszłości? Czy domy mody nie mają już pomysłów na nic nowego? To wydaje się mało prawdopodobne, patrząc, co w tym samym czasie oferują wybiegi mody haute couture, możemy podejrzewać, że pomysły się raczej nie kończą.

Bardzo prawdopodobną przyczyną, zresztą zauważoną już przez psychologów jest tęsknota użytkowników do lat młodości, chcemy znowu poczuć się jak w liceum, podoba nam się to, co podobało nam się w latach młodości, ponieważ mamy do tego sentyment, dodatkowo czujemy się dzięki temu młodsi. Stąd popyt na wszystko to, co już było i zdążyło się znudzić.

To wytłumaczenie jest bardziej prawdopodobne, jednak pozostawia pewien niedosyt, ponieważ nie tłumaczy skąd u dzisiejszych nastolatek fascynacja modą z lat 70? Na to pytanie odpowiedzi będzie trzeba poszukać głębiej.

Czapki z daszkiem – rodzaje i style

W sklepach stacjonarnych oraz internetowych dostępne są różnego typu baseballówki, prezentujące różne style. Mogą to być czapki militarne i wojskowe, taktyczne, turystyczne, czy też sportowe. Wybór jest naprawdę spory.

Post Author: adminiusz23