Czy tanie malowanie może być solidne?

Istnieje pogląd, że co tanie nie może być dobre. W niektórych sytuacjach jest to opinia jak najbardziej słuszna i uzasadniona, w innych natomiast takie stwierdzenie to nic bardziej mylnego. Choćby dlatego, ze od każdej reguły istnieją wyjątki, a czasem za dobry towar lub rzetelnie wykonaną usługę możemy zapłacić stosunkowo mniej.

Kiedy możemy spotkać się z taką sytuacją? Z pewnością w wielu dziedzinach życia. Pogląd ten dotyczy nie tylko towarów, ale także usług. Jeżeli chodzi o produkty, to wiadomym jest, że w głównej mierze jakość zależny od ceny. Choćby dlatego, że wysokiej jakości komponenty użyte do produkcji więcej kosztują i ma to wpływ na cenę finalną końcowego produktu. To jednak spore uproszczenie i nie będziemy się w to wgłębiać, gdyż nie na tym chcemy się skupić. Weźmy na tapetę usługi. Przykładowo, czy malowanie może być tanie? Mamy na myśli oczywiście sytuację, w której usługa nie tylko jest tania, ale też wykonana z należytą starannością i rzetelnością.

Tak więc tanie malowanie ma rację bytu. Przykładów na to może być kilka. Na przykładzie miasta Poznań postaramy się wyjaśnić tą sytuację. Każda firma próbuje trafić do określonej grupy klientów i odbiorców. Jedne przedsiębiorstwa stawiają na malowanie w firmach, na przykład wielkich hal i magazynów. Mają niezbędny do tego sprzęt i przeszkolonych pracowników. Wiadomo jednak, że taka usługa nie może być tania. Mówiąc tanie malowanie bardziej mamy na myśli wykonywanie usługi w mieszkaniach, biurach, u osób prywatnych, w małych firmach. Do prostych prac nie będzie potrzebne szerokie zaplecze techniczne. Dlatego też naturalnym jest, że będzie to opcja mniej kosztowna. Jeżeli usługobiorca weźmie także na siebie czynności towarzyszące malowaniu ścian, to również w takiej sytuacji sprawdzi się hasło tanie malowanie. Innym kryterium jest czas realizacji usługi, wiadomo, że za krótki czas trzeba zapłacić więcej.

Widać więc, że cena w dużym stopniu zależny od wielkości zlecenia, od czasu realizacji, czy też od ilości obowiązków i zakresu czynności do wykonania. Nie mniej jednak jesteśmy w stanie przy odrobinie własnego udziału i zaangażowania znaleźć atrakcyjna ofertę.

Post Author: adminiusz23