Kształt i wielkość ścian

Ściany oporowe zastosowanie

Wielkość i forma projektowanych i tworzonych ścian oporowych może być różna, dostosowana do potrzeb zamawiającej je osoby czy podmiotu. Nie jest to więc ściśle określony, narzucony z góry format, do którego trzeba dopasowywać swoje potrzeby, ale wręcz przeciwnie – to właśnie ściany oporowe konfiguruje się w taki sposób, aby odpowiadały na potrzeby użytkowników danego obszaru.

Dzięki temu można je wykorzystać w dokładnie taki sposób, jak się chce, co zwiększa swobodę. Domyślną wielkością przyjmowaną często dla ścian jest wysokość na poziomie 4,5 metra oraz długości jednego metra. Przy czym są to wielkości elementów modułowych, które można zestawiać ze sobą, tworząc w ten sposób wielokrotność tego formatu, pod względem długości, co pozwala na dopasowywanie materiału do swoich potrzeb.

Wielkość ściany oporowej

W zależności od danej firmy, standardowa wielkość pojedynczej ściany może być różna. Warto także sprawdzić możliwość zamówienia ściany pod konkretną wielkość, aby uzyskać produkt idealnie wpasowujący się w daną przestrzeń.

Ściany są też zwykle tworzone na kształt litery L lub T, co oczywiście nie znaczy, że nie można ich tworzyć w innych kształtach, lub tworzyć te kształty poprzez odpowiednie zestawienie poszczególnych ścian. Najważniejsze jest, aby dobrać taką ścianę, która będzie w stanie spełnić wszystkie oczekiwania.

Post Author: adminiusz23